آتش سوزی فروشگاه لوازم آشپزخانه صنعتی به موقع مهار شد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب


آتش سوزی فروشگاه لوازم آشپزخانه صنعتی به موقع مهار شد

image

آتش نشانان سه ایستگاه شب گذشته آتش سوزی در یک فروشگاه و انبار لوازم آشپزخانه صنعتی واقع درمحدوده بازار بزرگ تهران را پیش از گسترش بیشتر مهار وخاموش کردند.

به گزارش پایگاه خبری 125، در پی تماس شهروندان و کسبه محل با سامانه 125 و درخواست کمک برای خاموش کردن این آتش سوزی، بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، آتش نشانان ایستگاههای ۴، ۳ و ۱ به همراه خودرو حامل دستگاه های تنفسی و خودرو بالابر ۳۲ متری ساعت ۲۰:۵۸ دقیقه شب گذشته به خیابان شهید مصطفی خمینی(ره)، گذر میرزا قلی خان راهی شدند.
به گفته امیر هاتفی مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی تهران، محل حادثه یک ساختمان دوطبقه بود که فروشگاه تجهیزات و لوازم آشپزخانه صنعتی آن به مساحت 20 مترمربع در طبقه همکف و نیز انبار این فروشگاه به مساحت ۵۰ مترمربع مملو از لوازم آشپزخانه های بزرگ در طبقه اول با سقف شیروانی کاملا آتش گرفت و همچنین شعله های آتش در حال سرایت به مغازه ها و انبارهای مجاورآن بود.
وی با اعلام این که شعله های آتش بخش کوچکی از فروشگاه ها و انبارهای مجاور را دربرگرفته بود، افزود: نیروهای عملیاتی به سرعت پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان با استفاده از تجهیزات انفرادی، دستگاه های تنفسی و لوله های آبدهی از طریق نردبان های دستی، راه پله و خودرو بالابر از سه جهت به کانون آتش نزدیک شده و در مدت زمان کوتاهی، این آتش سوزی را مهار و کاملاً خاموش کردند.
هاتفی ادامه داد: با توجه به بروز این حادثه در شب هنگام، به دلیل تعطیلی این مراکز تجاری هیچ یک از کسبه و کارگران در این فروشگاه و انبارها حضور نداشتند به همین خاطر این آتش سوزی مصدومی در پی نداشت.
مدیر منطقه ۵ عملیات آتش نشانی اضافه کرد: آتش نشانان با سرعت عمل خود از سرایت شعله های آتش به سقف شیروانی و انبارهای مجاور جلوگیری کردند و پس از ایمن سازی، محل حادثه را تحویل نیروی انتظامی و مالک آن دادند.
گفتنی است؛ علت بروز این حادثه هم اکنون از سوی کارشناسان منطقه پنج آتش نشانی تهران در دست بررسی است.م5

عکس: مصطفی باقری

print

1397/1/24 13:34:0

تعداد مشاهده:  256

نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 26 فروردين 1397 ساعت: 23:02
برچسب‌ها :