آتش‌سوزی اجناس دپو شده در پارکینگ ساختمان مسکونی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب


آتش‌سوزی اجناس دپو شده در پارکینگ ساختمان مسکونی

image

توجه نکردن به اصول ایمنی و انباشتن اجناس چوبی در پارکینگ ساختمان عامل بروز آتش‌سوزی و ایجاد خسارت شد.

به گزارش پایگاه خبری 125، آتش نشانان دراین حادثه توانستند 12 نفر از ساکنان این ساختمان مسکونی را که در واحدهای مسکونی خود در طبقات فوقانی دچار دودگرفتگی شده بودند نجات داده، به بیرون از ساختمان منتقل کنند.
بر اساس این گزارش، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران ساعت 17:59 دقیقه دیروز با دریافت خبر بروز آتش‌سوزی در پارکینگ ساختمانی در بلوار فردوس غربی، بلوار شقایق جنوبی بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه های 98، 27 و نجات 8 این سازمان به همراه خودرو بالابر هیدرولیکی و خودرو حامل دستگاه تنفسی را روانه محل حادثه کرد.
حسین تیموری افسر آماده منطقه یک عملیات آتش نشانی تهران در مورد این حادثه گفت: اجناس چوبی جمع آوری شده در پارکینگ منفی یک ساختمان 4 طبقه 4 واحدی به دلیل نامعلومی دچار آتش سوزی شد و دود حاصل از آن به سرعت تمامی ساختمان را فرا گرفت.
وی افزود: با توجه به این که انتشار شدید دود، جان ساکنان ساختمان را تهدید می کرد، آتش نشانان به فوریت پس از قطع برق و گاز ساختمان با استفاده از لوله های آبدهی به مهار زبانه های آتش در داخل پارکینگ پرداختند.
تیموری در ادامه اظهار داشت: گروهی دیگری از آتش نشانان همزمان به داخل واحد های مسکونی در طبقات فوقانی ساختمان رفته و تعداد 12 نفر از ساکنان که دچار دود گرفتگی شده بودند را به فضای باز انتقال دادند که دربین این افراد، دو نفر از آنان شامل پسر 14 ساله و زن 70 ساله ای که دچار مشکل تنفسی شده بودند را به عوامل اورژانس تحویل دادند تا سریعا به بیمارستان منتقل شوند.
این افسر آماده آتش نشانی خاطرنشان کرد: در زمان وقوع این آتش سوزی هیچ خودرویی در داخل پارکینگ پارک نبود وگرنه شاهد اتفاقات ناگوارتری بودیم.
وی به شهروندان توصیه کرد که لوازم اضافی منازل را در ساختمان نگهداری نکنند چراکه دپوی این اجناس که اغلب اشتعال زا هستند همواره ممکن است با ایجاد جرقه و آتش کوچکی از جمله کبریت و یا ته سیگار روشن به سرعت آتش گرفته و جان ساکنان را به خطر اندازد.
تیموری با اشاره به این که تحقیقات بیشتر دراین خصوص هم چنان توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال انجام است، تصریح کرد: آتش نشانان با استفاده از دستگاه فن های قوی، دود های انتشار یافته در ساختمان را به بیرون تخلیه کردند.م1

عکس: مرتضی خلقتی

print

1397/1/24 13:4:0

تعداد مشاهده:  266

نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : يکشنبه 26 فروردين 1397 ساعت: 23:02
برچسب‌ها :