معرفی اماکن دیدنی شهر نخجوان که گردش در آن ها را نباید از دست بدهید

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

در قسمت جنوبی شهر نخجوان مقبره حضرت نوح (ع) قرار دارد. از جمله آثار و مکان های دیدنی این شهر عبارتند از: مقبره ی یوسف‌‌ بن‌ کوسیر، قلعه‌ ی آلینجا قالاکاخ خان، غارهای نمک کوه دوزداغ و چشمه های معدنی. در ادامه چهار مکان جذاب در نخجوان را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. اُردوباد (Ordubad)

این شهر در دامنه ی رشته‌کوه‌‌های زانگِزور قرار گرفته است و دومین شهر مهم جمهوری خودگردان نخجوان به شمار می رود. در ۶۰ کیلومتری جنوب این شهر نقاشی‌ های سنگی بر روی کوه‌ جِمیگایا وجود دارد که بسیار جذاب و دیدنی می باشد. جمعیت این شهر کمی بیش تر از 10 هزار نفر است.

دیدنی های نخجوان

۲. شارور (Sharur)

این شهر دارای مرز مشترک با ایران و ارمنستان است. در حوالی آرپاچای و رودخانه‌ ی آراز آثار باستانی مربوط به عصر برنز کشف شده اند. اماکن مهم باستانی این منطقه قیزقالاسی و اوغلان‌ قالاسی می باشند.

دیدنی های نخجوان

۳. شاه‌ بوز (Shahbuz)

این منطقه بخش اداری شهر نخجوان محسوب می شود. مکان  دیدنی‌ شاه‌ بوز دریاچه‌ ی باتابات است که ارتفاع آن از سطح دریا 2500 متر است.

دیدنی های نخجوان

۴. کِنگِرلی (Kengerli)

این ناحیه در تابستان خیلی گرم و زمستان‌ها خیلی سرداست. روستای قره‌باغلار یکی از مراکز فرهنگی نخجوان در تمدن‌ های باستانی است. این روستا نمونه ای از مکتب معماری شهر نخجوان می باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

...
نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : يکشنبه 27 خرداد 1397 ساعت: 21:10

close
تبلیغات در اینترنت