واحد مسکونی در ساختمان 9 طبقه طعمه آتش شد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب


واحد مسکونی در ساختمان 9 طبقه طعمه آتش شد

image

یک واحد مسکونی در طبقات فوقانی ساختمان 9 طبقه ای واقع در شهر زیبا، شب گذشته دچار آتش سوزی شد.

به گزارش پایگاه خبری 125، این حادثه ساعت 20:10 دقیقه شب گذشته توسط ساکنان ساختمان به سامانه 125 اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای 27، 100 و نیروی نجات 8 این سازمان به همراه خودرو بالابر هیدرولیکی و خودرو حامل دستگاه تنفسی به محل حادثه واقع در شهر زیبا، بلوار تعاون، خیابان لاله اعزام شدند.
شهرام کریمی نصر که به عنوان افسر آماده منطقه یک عملیات سازمان آتش نشانی تهران در محل حادثه حضور یافته بود، در این باره گفت: آتش سوزی درآشپزخانه یک واحد مسکونی 80 متر مربعی در طبقه هشتم یک ساختمان مسکونی 9 طبقه 96 واحدی رخ داد.
وی اضافه کرد: به دلیل دیر اطلاع دادن این حادثه به آتش نشانی، ضمن گسترده شدن آتش درواحد مسکونی، دود ناشی ازاین آتش سوزی هم، تمام ساختمان را فرا گرفت به طوری که ساکنان امکان خروج از ساختمان را نداشته و داخل واحدهای مسکونی خود محبوس شده بودند.
کریمی نصرتصریح کرد: آتش نشانان پس از قطع برق و گاز این واحد مسکونی، در اقدامی سریع با کشیدن لوله آبدهی به داخل ساختمان رفته و با استفاده از تجهیزات و دستگاه تنفسی، خود را به محل آتش سوزی در طبقه هشتم رساندند و شعله های آتش را در کوتاهترین زمان ممکن خاموش کردند.
افسر آماده منطقه یک عملیات آتش نشانی تصریح کرد: همزمان با شروع عملیات خاموش کردن آتش، به دلیل تعداد زیاد واحدها، آتش نشانان دیگر به چند گروه نجات تقسیم شده و پس از نفوذ به واحدهای ساختمان، همه ساکنان را به فضای باز پشت بام و خیابان مقابل ساختمان هدایت کردند.
وی ادامه داد: در این حادثه خوشبختانه هیچ یک از ساکنان دچار آسیب جدی نشدند و آتش نشانان توانستند با تلاش زیاد از سرایت آتش به مکان های دیگر جلوگیری کنند و درنهایت هم آنان دودها را به وسیله دستگاه های فن از ساختمان تخلیه کردند و همچنین پس از ایمن سازی محل، تذکرات ایمنی لازم رابه ساکنان ارائه کردند.
افسر آماده آتش نشانی اعلام کرد که پس از خاموش شدن آتش، کارشناسان این سازمان جهت بررسی محل حادثه و نیز علت یابی این آتش سوزی در محل حاضر شدند.م1

عکس: یوسف مبشری

print

1397/3/31 9:33:0

تعداد مشاهده:  120

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : پنجشنبه 31 خرداد 1397 ساعت: 21:52

close
تبلیغات در اینترنت