چه عواملی نشان دهنده قرار گرفتن شما در مسیر شغلی اشتباه است؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

امروزه با مدرنیته شدن جوامع این موضوع می تواند امری عادی باشد که برخی از افراد در مسیر شغلی نادرست قرار بگیرند. شناخت مسیر درست و درک از موقعیت شغلی شما را به سمت مسیر شغلی درست هدایت می کند.

مسیر شغلی <strong>اشتباه</strong>

برای تشخیص اینکه آیا در مسیر شغلی درست خود قرار گرفته اید می توانید از چند نشانه ساده و مهم برای شناسایی در این موقعیت استفاده کنید در ادامه بیشتر با این راهکارها آشنا خواهید شد.

در کنار تلاش کردن نتایج مطلوب به دست نمی آورند:

اگر با وجود علاقه کاری که دارید به نتایج دلخواه خود دست نمی یابید نشان دهنده عدم استعداد یا مهارت کافی در این زمینه نمی باشد بلکه باید آگاه باشید که مسیر درستی را تحقق اهداف شغلی خود انتخاب نکرده اید.

شکایت داشتن از کار:

افرادی که از کار خود ناراضی هستند و به دنبال شکایت از آن می باشند در مسیر نادرستی از کسب و کار قرار گرفته اند و به همین خاطر افکار منفی را در سر می پرورانند.

یکی از تکنیک های مناسب برای شناسایی مسیر شغلی درست استفاده از راهکارهای مناسب برای تشخیص دادن فرصت های خوب در کسب و کار است که فرصت های خوب شغلی که متناسب با توانمندی های شما باشد در اختیاراتان قرار خواهد داد.

مسیر شغلی اشتباه

عدم تطابق اعتقادات با موقعیت کاری:

در برخی از محیط های کاری افراد به دلیل موقعیت شغلی بالا و مناسب دست به انتخاب می زنند در صورتی که این موقعیت شغلی با اعتقادات آنها در تضاد خواهد بود.

استفاده نکردن از استعدادها:

اگر وارد فضای کاری شده اید که از استعدادهای شما استقبال نمی شود و کاربردی در این فضا ندارد به زودی متوجه این موضوع خواهید شد که مسیر درستی را برای ادامه راه انتخاب نکرده اید.

مسیر شغلی اشتباه

به فکر فرار از کار بودن:

در برخی از موارد افراد در مشاغل خود انگیزه ای برای ادامه کار ندارند و ترجیح می دهند به دلایل و بهانه های مختلفی مسیر کاری خود را قطع کنند و ادامه آن منصرف خواهند شد.

اگر در مسیر شغلی خود با چنین نشانه هایی روبه رو هستید می توانید با شناسایی عواملی که شما را در چنین مسیری قرار داده اند موقعیت کاری خود را تغییر دهید و با توجه به استعداد، مهارت و انگیزه کاری مسیر جدیدی را انتخاب نمایید.

یکی از روش هایی که می تواند در انتخاب این مسیر به شما کمک کند گذراندن دوره های کارآموزی متناسب با حرفه خواهد بود که علاقه و مهارت شما را در این کار می سنجد و مورد آزمایش قرار می دهد.

منبع : آرگا

برچسب :

...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 10 تير 1397 ساعت: 23:05

close
تبلیغات در اینترنت