آیا اصول اخلاقی در مدیریت , بر اعتماد تاثیر گذار می گذارد؟

ساخت وبلاگ

توضيحات مقاله


آیا اصول اخلاقی در مدیریت , بر اعتماد تاثیر گذار می گذارد؟

چکیده

هدف –  هدف این مقاله کشف تا ثیرات انواع  اصول اخلاقی بر اعتماد در زمینه ی مدیریت  ,  با استفاده از چارچوب victor  و Cullen   می باشد که مبتنی بر تئوری توسعه ی اخلاقی  Kohlberg  و تئوری اجتماعی فرهنگی سازمان ها ,  متعلق به Gouldner  , است.  

طراحی/ روش شناسی/ رویکرد مثالی از ۲۷۰ کارمند از ۱۰ سازمان در هند  به منظور کشف ارتباط خاص بین انواع اصول اخلاقی و اعتماد به مدیریت مورد استفاده قرار گرفت. داده ها از طریق پرسشنامه های خود گزارش شده ,  جمع آوری شدند.  تجزیه و تحلیل عامل اکتشافی  به منظور مشخص ساختن انواع مختلف اصول اخلاقی موجود در سازمان ها , مورد استفاده قرار گرفت.   همچنین تجزیه و تحلیل رگرسیون سلسله مراتبی  برای کشف ارتباط بین اصول اخلاقی و اعتماد در مدیریت , نیز به کار گرفته شد.  

یافته ها مشخص شد که اصول اخلاقی به و سیله ی مراقبت , قوانین و کد ها توصیف شده و  قواعد و پروسه ها , پیش بینی های قابل ملاحظه ای  از اعتماد به  مدیریت هستند . هر چند , هیچ گونه حمایتی از اصول اخلاقی بر بهره وری شرکت , علاقه ی شخصی یا آزادی اعتماد به مدیریت  , به دست نیامد.

محدودیت های تحقیق / پیامد ها تحقیق آتی بایستی به آزمودن اعتماد نسبت به  مدیریت به عنوان یک واسطه یا متغیر تعدیل کننده در ارتباط بین اصول اخلاقی و دیگر متغیر های سازمانی همانند تعهد , رفتار شهروندی یا بهره وری بپردازد. علاوه بر این , تحقیق قادر است تا فرهنگ های مختلف یا زمینه های سازمانی را  در آزمایش این ارتباطات به کار گیرد. ممکن است که نقش ساختار های دیگر همانند , شخصیت سرپرستان یا حساسیت اخلاقی در توسعه ی اعتماد به  مدیریت , مورد بررسی قرار گیرد.

مفاهیم کاربردی-  سازمان ها  بایستی  سعی در توسعه ی اصول مبتنی بر مراقبت  و همچنین تاکید بر پیروی از قوانین , کد ها , قواعد و همچنین پروسه ها به منظور تقویت اعتماد در مدیریت را داشته باشند.  

اصالت –   یافته های این مطالعه منحصر به فرد و اصیل می باشند , چرا که   ادبیات بررسی اصو ل اخلاقی و اعتماد کمیاب بوده و این مقاله اولین مطالعه ای است که به کشف این قضیه می پردازد که چگونه اصول اخلاقی قادر است تا اعتماد را در زمینه  مدیریت , پیرامون هند , تحت تاثیر قرار دهد.  به صورت خاص , نتایج  در این زمینه منحصر به فرد می باشد. بر خلاف انتظارات ,  هیچ نوع اثر منفی از اصول مربوط به علایق شخصی , علاقه شرکت , آزادی اعتماد در رابطه با مدیریت در مطالعه ی ما دیده  نمی شود.  این مطالعه  راه هایی را پیش روی  مدیران و سازمان ها قرار می دهد تا قادر باشند ,  سطوح اعتماد به مدیریت را در بین کارمندان افزایش دهند.

کلمات کلیدی : اصول اخلاقی، اعتماد به مدیریت، مجموعه عوامل دوگانه، سازمان های هندی

————————————————————-

عنوان اصلی مقاله :  Do ethical climates impact trust in management? A study in Indian context

ترجمه فارسی عنوان :  آیا اصول اخلاقی در مدیریت , بر اعتماد تاثیر گذار می گذارد؟ مطالعه ای پیرامون کشور هند

تعداد صفحات انگلیسی: ۳۵ صفحه

تعداد صفحات ترجمه : ۲۲صفحه

قیمت ترجمه فارسی: ۲۴۰۰۰ تومان

دانلود رایگان نسخه انگلیسی ژورنال و خرید ترجمه فارسی به صورت آنلاین از لینک های پایین

http://novintarjome.com/wp-content/uploads/2016/06/english44.png

-برای خرید فایل ترجمه مقاله به صورت آنلاین از لینک زیر استفاده نمائید

برای خرید فایل ترجمه به صورت انلاین کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 13 تاريخ : دوشنبه 1 مرداد 1397 ساعت: 19:33