گران ترین خانه های دنیا و صاحبان آن ها

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

 به خاطر داشته باشید زمانی که از صاحبان خانه های گران قیمت صحبت می کنیم، منظورمان افراد خاصی چون بازیگران هالیوود نیست. بلکه منظور افراد ثروتمندی می باشند که از نظر سرمایه ای بسیار رشد یافته اند.

 زمانی که شما فرد ثروتمندی مانند یک مدیر عامل میلیاردر هستید، حاضرید چند صد میلیون دلار برای محل زندگی هزینه کنید. در این میان برخی از افراد تمایل دارند دست به خرید املاک تاریخی بزنند و عده ای نیز خانه هایی را برای ساخت سفارش می دهند.

خانه سیلیکون ولی، لس آلتس هیلز(۸۸ میلیون، واقع در کالیفرنیا)

قیمت تعیین شده بری هر چیزی معمولاً توسط دیگران تعیین می شود. این خانه در سیلیکون ولی قرار دارد و مالک این خانه«کومار مالاوالی» می باشد. متراژ این خانه برابر با ۱۹۴۰ متر است و دارای اتاق نمایش خانگی(مخصوص تماشای تلویزیون)، ۵ سرویس مهمان، ۷ سرویس، ۵ اتاق خواب، اتاق بازی، انباری، سوئیت های مهمانان و یک استخر سرپوشیده است. ابتدا قیمت ۸۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ بر آن نهاده شد و بعد از آن قیمتش به ۶۸ میلیون دلار کاهش پیدا کرد. در حال حاضر قیمتی برابر با ۵۵ میلیون دارد.

گران <font color='#ff0000'>ترین</font> خانه های <font color='#ff0000'>دنیا</font>

لاس وراس رنچ، سانتا باربارا(۱۰۸ میلیون دلار و واقع در کالیفرنیا)

برای اولین بعد از ۵۰ سال در سال ۲۰۱۶ وارد بازار فروش شد. این خانه در محدوده روستایی واقع شده و دارای سبک اسپانیایی است. این ملک سرداب یا نمایش فیلم ندارد. در زمینی ۱۸۰۰ هکتاری قرار گرفته و امکان دسترسی به یک ساحل اختصاصی ۳۲۰۰ متری، باغ های لیمو و آووکادو و دره های زیبای اختصاصی را فراهم آورده است. آنیتا داهنی مالک این خانه است و بیوه وارث نفتی«تیمونی داهنی» و نوه ادوارد لورنس داهنی(از مگاسرمایه داران کالیفرنیا) می باشد.

گران <font color='#ff0000'>ترین</font> خانه های <font color='#ff0000'>دنیا</font>

آپارتمان دوبلکس، بلوار پنجم(۱۲۰ میلیون دلار و واقع در نیویورک)

این آپارتمان در قسمت شمال شرق نیویورک و در کنار پارک مرکزی واقع شده است. در سال ۲۰۱۶ برای فروش با قیمت ۱۲۰ دلار ارائه شد. از نظر مساحت ۱۱۰۰ متری است و دارای سنگ نما در طبقه هفت و هشت است. کف پوش چوبی و سقف های بلند دارد و دارای راه پله سنگ مرمری، کتابخانه دیواره چرمی و ۲۰ اتاق می باشد.

لورنس راکی فلر به مدت ۵۰ سال در این خانه زندگی کرده و بعد از آن، سرمایه گذاری به نام جان گوتفراند آن را خرید و ۳۰ سال در آن زندگی کرد و با فوت او این خانه دوباره برای فروش در سال ۲۰۱۶ عرضه شده است. قیمت کنونی ملک با ۲۵ درصد کاهش به ۷۶ میلیون دلار رسیده است.

گران <font color='#ff0000'>ترین</font> خانه های <font color='#ff0000'>دنیا</font>

ایل پالمتو، پالم ییچ(۱۳۷ میلیون دلار و واقع در فلوریدا)

مالک این خانه از بنیانگذاران پیشین کمپانی«نت اسکیپ» به نام جم کلارک می باشد. قیمت تعریف شده برای آن در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۳۷ میلیون دلار بود. دارای مساحت ۵۵۷۵ متر مربع و عمارت های کلاه فرنگی است. دارای سردابی عظیم، تونل زیر زمینی برای دسترسی به ساحل و ۱۰ اتاق خواب است. در کنار ساحل یک استخر متصل به دریا به همراه دو اتاق خواب و یک سرویس واقع شده است.  این عمارت ایتالیایی با طراحی آرشیتکت موریس فاتیو ساخته شده است. کلارک این خانه را در سال ۱۹۹۹ با یازده میلیون دلار خرید و آن را بازسازی کرد. کلارک به دنبال مشتری مناسب برای خانه است و سال گذشته قیمت خود را به ۱۱۵ میلیون دلار رسانید. اخیراً این قیمت به ۹۵ دلار نیز رسیده است.

گران ترین خانه های دنیا

شپرد کرچ، هامپتون شرقی،(نیویورک و ۱۴۰ میلیون دلار)

مدیر عامل کنونی«مدرسه جهانی» و ناشر سابق مجله فشن مردانه«اسکوئیر» به نام کرایس ویتل مالک این خانه است. دارای ۶ اتاق خواب و ۹۶۰ متر مربع مساحت است. یک سالن هنر، اتاق پذیرایی بزرگ با سقف بلند، چهار اتاق خواب برای مهمانان، ساحل اختصاصی، چهار شومینه و زمین تنیس از امکانات این منزل هستند.

گران ترین خانه های دنیا

جزیره بزرگ، ایالت کانکتیکت(۱۷۵ میلیون دلار)

این جزیره در نزدیکی کانکتیکت واقع است و قیمت پیشنهادی برای آن در سال ۲۰۱۶ معادل ۱۷۵ میلیون دلار بوده است. این جزیره با یک پل به کانکتیکت متصل می شود. ۲۰۰ سنگ تراش خانه اصلی ۶ اتاق خوابه را در سال ۱۹۰۲ ساختند و تقریباً نمای جزیره از تمام اتاق ها دیده می شود. دارای یک اصطبل برای ۲۰ اسب، اسکله برای کناره گیری قایق های بزرگ و ساحل شخصی است. ویلیام زیگلر، در قرن بیستم آن را خرید و در حال حاضر قصد فروش آن را دارد.

گران ترین خانه های دنیا

ملک دریاچه فیرفیلد(۲۴۹ میلیون دلار، نیویورک)

ایرا رنرت مالک این خانه ۶۳ هکتاری است. خانواده رنرت قبل از رفتن به آن جا ۵ سال صبر کردند. چون همسایگان آن ها جنجالی به پا کرده بودند و می گفتند، وجود خانه ۱۰ هزار متر مربعی، بر روی خانه های آن ها اثر نامطلوب خواهد گذاشت. این بحث در دادگاه مطرح و در نهایت رای به نفع رانرت داده شد. به تازگی قانونی مبنی بر اینکه خانه های جدید نمی توانند بیش از ۱۸۶۰ متر مساحت داشته باشند، در ساتهمپتون تصویب شده است. دارای ۲۹ اتاق، ۳۹ سرویس بهداشتی، نیروگاه اختصاصی، یک زمین بسکتبال، یک سالن بولینگ، دو زمین تنیس، ۳ استخر شنا، یک کنیسه(عبادتگاه یهودیان) و یک سالن نمایش فیلم با ظرفیت ۱۶۴ صندلی می باشد.

گران ترین خانه های دنیا

پنت هاوس مجتمع وان هاید پارک(لندن، ۲۵۵ میلیون دلار)

۱۵۰۰ متری است و مالک آن یک نفر از اروپای شرقی است. استخر آن از جنس فولاد ضد زنگ با سیستم اوزون و دارای گلف سیمولیتور، سوئیت سرگرمی، استخر آبگرم به شبک شرقی و … می باشد. ساکنان وان هاید پارک را سلبریتی ها، میلیاردرهای چینی، شیخ های عربی، سرمایه داران لندنی و اولیگارشی های روسی تشکیل می دهند. این ساختمان دارای اتاق های هراس و شیشه های ضدگلوله می باشد.

گران ترین خانه های دنیا

چارت ول، بل ایر(کلیفرنیا، ۳۵۰ میلیون دلار)

دارای مساحت ۲۳۰۰ متر مربع می باشد و در زمین ۱۰.۳ هکتاری قرار گرفته است. از تجهیزات آن می توان به سالن رسمی، سرداب با قابلیت تنظیم درجه، سالن رقص باله، زمین تنیس، استخر سرپوشیده و … اشاره کرد. آ. جرولد پرنچیو(تولید کننده شوهای تلویزیونی مانند حقایق زندگی) مالک آن است.

گران ترین خانه های دنیا

پنت هاوس واقع در ساختمان تور ادوین، مونته کارلو، موناکو(۴۰۰ میلیون دلار)

در سال ۲۰۱۵ با ۴۹ طبقه در موناکو رونمایی شد. ۵ طبقه ۳۳۰۰ متری دارد. اطلاعاتی از مالک آن در دسترس نیست. دارای تراس خصوصی، سالن رقص، سرسره آبی بالای پشت بام، دسترسی به استخر، منظره ۳۶۰ درجه از دریا و. ۱۷۰ متر ارتفاع است.

گران ترین خانه های دنیا

ویلای لئوپولدا(فرانسه، ۷۵۰ میلیون دلار)

لیلی صفرا صاحب این ملک ۵۰ هکتاری است. این خانه دارای استخر شنا، فضای سبز در پشت بام، سالن پذیرایی و … می باشد. ۱۱ اتاق خواب و ۱۴ سرویس بهداشتی دارد. لئوپولد دوم(پادشاه بلژیک)، این خانه را در سال ۱۹۰۲ به یکی از معشوقه هایش هدیه داد.

گران ترین خانه های دنیا

آنتیلیا(هندوستان، یک میلیارد دلار)

موکش آمبانی مالک این خانه است و ثروتی معادل با ۲۳.۶ میلیارد دلار دارد. دارای ۳ سکوی نشست و برخاست هلی کوپتر، ۶ طبقه پارکینگ زیر زمینی، ۹ آسانسور، ۱۷۸۸ اتاق، سالن نمایش خانگی ۵۰ نفره، معبد، باغ های اختصاصی و ۲۵۷ سرویس بهداشتی است.

گران ترین خانه های دنیا

منبع : آرگا

برچسب :

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 22 مرداد 1397 ساعت: 22:45
برچسب‌ها :