مراقبت از والدین سالخورده که مستقل زندگی می کنند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

والدین سالخورده و تنها، یکی از دغدغه‌های روزمره فرزندان است. وقتی شما پدر و مادری پیر در شهر یا کشوری دور از محل سکونت خود دارید؛ به طور مداوم دارای استرس درباره وضعیت سلامتی و زندگی آنها هستید. اینکه آیا حال آنها خوب است؟ نیاز به کمک ندارند؟ تنها هستند؟ داروهای خود را منظم می خورند؟ و… بخش کوچکی از سوالاتی است که ذهن شما را درگیر خود خواهد کرد. طبیعتا در شرایط دوری آنها به کمک بیشتری هم نیاز خواهند داشت؛ که احتمالا شما از پس انجام همه آنها بر نخواهید آمد. شما برای بهبود این شرایط چه کار می‌کنید؟ در این مقاله مرکز خدمات پرستاری سپید گستر به ارائه پیشنهاداتی برای کم کردن این دغدغه‌ها می‌پردازیم.

 برنامه منظم بازدید داشته باشید

بسته به اینکه فاصله محل زندگی شما چقدر است؛ می‌توانید برنامه منظمی برای سر زدن به آنها تدارک ببینید. مثلا اگر در یک شهر زندگی می‌کنید؛ سعی کنید چند مرتبه در هفته به آنها سر بزنید. بکوشید روز و زمان سر زدن را منظم کنید؛ تا یادآوری آن برای والدین‌تان ساده‌تر باشد.

همچنین بکوشید برنامه مشخصی هنگام حضور در آنجا داشته باشید. اختصاص زمانی برای تمیز کردن خانه، سامان دادن به داروها، حل مشکلات فنی احتمالی مثل چکه کردن شیر آب و سرویس بخاری و کولر و… از مواردی است که می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. همچنین زمانی را به گفتگو و انجام تفریحات ساده مشترک مثل فیلم دیدن و پیاده‌روی اختصاص دهید. این کار باعث می‌شود آنها احساس بهتری نسبت به حضور شما داشته باشند؛ و تصور نکنند تنها مزاحم اواقت شما هستند. در عمل نیز باید بکوشید برنامه‌ای خوب برای لذت بردن از لحظات با هم بودن داشته باشید.

 آنها را از راه دور چک کنید

شما همیشه نمی‌توانید در آنجا حضور داشته باشید؛ اما همیشه می‌توانید از راه‌های دیگر آنها را پشتیبانی کنید. به طور منظم با پدر و مادر خود تماس تلفنی بگیرید. اگر دسترسی مناسبی به اینترنت دارند؛ ارتباط آنلاین و ویدئو چت را فراموش نکنید. سعی کنید به ساده‌ترین شکل ممکن امکان چنین ارتباطی را فراهم کنید و روش کار را به آنها آموزش دهید. والدین سالخورده نیاز روحی شدیدی به این ارتباطات دارند. در نهایت درباره کنترل از راه دور، استفاده از سیستم‌های خانه هوشمند برای کنترل وضعیت خانه از راه دور و اطلاع از شرایط غیر عادی، یک راه حل ویژه و خوب است.

 هدیه‌ای برای آنها ارسال کنید

گاهی اوقات برای قدردانی از آنها و اینکه نشان دهید در همه حال به فکرشان هستید؛ هدیه‌ای برای آنها ارسال کنید. یک دسته گل، نامه یا خوراکی‌های مورد علاقه، می‌تواند برای آنها بسیار مسرت‌بخش باشد. فراموش نکنید که احساس دوست داشته شدن می‌تواند بر سلامت روحی و جسمی مالدین سالخورده شما بسیار موثر باشد. همچنین تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که تنهایی و احساس دوری می‌تواند منجر به افسردگی مزمن شود؛ و افسردگی می‌تواند بیماری‌هایی مثل فشار خون بالا و استرس و ضعف سیستم ایمنی را ایجاد کند.

 استخدام یک پرستار سالمند

اگر به مرحله‌ای از زندگی رسیده‌اید که والدین سالخورده شما توانایی مراقبت از خود و انجام امور شخصی را ندارند؛ بهترین کار استفاده از خدمات پرستاری در منزل است. انجام کارهای روزمره، مراقبت‌های پزشکی، یادآوری داروها و… بخشی از کمک‌هایی است که یک پرستار سالمند می‌تواند در اختیار والدین سالخورده شما بگذارد. همچنین والدین سالخورده نیازمند کمک‌هایی خاص هستند که ممکن است انجام آنها توسط یک پرستار از نظر آنها مقبول‌تر باشد.

پس استخدام یک پرستار سالمند خوب برای نگهداری از سالمند در منزل می‌تواند بسیاری از نگرانی‌های شما را کاهش دهد.

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 12 مهر 1397 ساعت: 8:49
برچسب‌ها :