تبعیض کاخ سفید برای دعوت از گروه‌های مذهبی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

با وجود اینکه فهرست افراد مدعو به کاخ سفید محدود است، دولت اوباما تلاش می‌کرد گروه‌های فکری و ایمانی مختلفی را به کاخ ریاست جمهوری دعوت کند اما ترامپ این رویه را تغییر داده و تنها به گروه‌های ایمانی منتخبی امکان دیدار در کاخ سفید را داده و باقی گروه‌ها تنها می‌توانند در سطوح پایین‌تر با مقامات ملاقات داشته باشند.

مسیحیان محافظه‌کار، آشکارترین گروه دیدارکننده ترامپ در ساختمان ریاست جمهوری هستند و هنگامی که دولت او به خاطر رفت‌وآمد گروه‌های مذهبی خاص چون مسیحیان انجیلی موردنقد قرار گرفت، کاخ سفید اعلام کرد که میزبان صدها گروه ایمانی است تا درباره موضوعات مختلفی که بر جوامع ایمانی آنها تأثیر دارد گفت‌وگو کنند، اما کارولان می‌گوید او و تعداد بسیاری دیگر از رهبران گروه‌ها از این دعوت مستثنی شده‌اند.

ازجمله گروه‌هایی که به کاخ سفید دعوت نشده‌اند، شورای امریکایی‌های سیک است که با وجود نمایندگی صدهزار خانواده در امریکا دعوتی از جانب کاخ سفید دریافت نکرده است. همچنین گروه اعانه اسلامی در امریکا در گزارش خود اعلام کرد که در شش‌ماهه نخست دولت ترامپ، هیچ تماس مستقیمی از جانب مقامات دولت دریافت نکرده‌اند اما پس از آن توانسته‌اند با برخی از مقامات کاخ سفید و پنج دپارتمان فدرال دیدار کنند.

این گروه‌های مستثنی که به کاخ سفید دعوت نشده و تنها امکان ملاقات با مقامات و دپارتمان‌های فدرال را داشته‌اند شامل باورمندان به دین‌های مختلف مسیحی، یهودی، مسلمان، هندو و دیگر اقلیت‌های ایمانی هستند.

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت: 6:03