نکات کلیدی برای فروش خانه

ساخت وبلاگ

همانگونه که شما هم اطلاع دارید در شرایط کنونی بازار مسکن، خرید و فروش و خانه و با مشکلات بسیاری مواجه است. اما اگر شما قصد فروش خانه ی خود را دارید با این مطلب همراه باشید تا نکات وی در مورد فروش خانه را با هم بخوانیم تا در هنگام فروش خانه با مشکل مواجه نشوید.

در ابتدا شما باید این نکته را مد نظر قرار دهید که یک خریدار فقط تا سقف قیمت بازار املاک و مستغلات محلی برای و خرید مسکن مورد نظرخود حاضر است که هزینه کند، نه در برابر آن چه که شما برای ساختن خانه ی خود خرج نموده اید. در واقع شما در افزودن هزینه های نوسازی خانه به قیمت فروش آن نانوان هستید و اگر این کار را در هنگام قیمت گذاری خانه ی خود انجام دهید موفق به فروش آن نخواهید شد. هرگز فراموش نکنید که اگر برای بازسازی منزل خود هزینه های زیادی صرف نمایید، ممکن است پولی که سرمایه گذاری نموده اید را از دست بدهید، پس لازم است که در این مورد به حکم عقل پیش بروید.

اگر می خواهید با به وجود آوردن تغییر و تحولات زیادی در منزل خود، برای آن مشتریانی پیدا کنید باید این نکته را بدانید که اگر فقط نمای منزل خودتان را تغییر دهید، بالاتر از صددرصد هزینه های خود را جبران نموده اید. مثلا اگر آشپزخانه ی خود را نوسازی نمایید ممکن است بتوانید ۸۰ درصد از هزینه های خود را برگردانید که این مسئله نیز به محلی که در آن زندگی می کنید بستگی نزدیکی دارد. با این وجود یک آشپزخانه ای که نوسازی شده است، مطمئناً می تواند خریداران بسیاری را به سوی خود جلب نماید. همچنین اگر شما درب خانه ی خودتان را با یک درب فولادی جدید جایگزین نمایید، شاید ۱۱۰ درصد از هزینه های شما برگشت داده شود.

املاک تهران

کاری به قیمت منزل همسایه ی خودتان نداشته باشید.

بسیار شنیده ایم از صاحبخانه هایی که قصد فروش خانه ی خود را دارند که می گویند به علت این که منزل همسایه شان به میزان یک میلیارد تومان فروخته شده است، خانه ی آنان هم باید در همین رنج قیمتی به فروش برسد! اما آنان از این موضوع اطلاع ندارند که ممکن است همسایه ی آن ها آشپزخانه ی قدیمی شان را بازسازی نموده و بعد اقدام به فروش خانه ی خود کرده باشد. آن ها به خود نمی گویند که آیا یک خریدار برای یک خانه ای با یک آشپزخانه ی قدیمی با وسایل رنگ و رو رفته، حاضر می شود هزینه نماید و آن را خود بازسازی کند؟

گاهی اوقات نیز دلبستگی های عاطفی که به منزل خود داریم به ما این اجازه را نمی دهد که برای فروش خانه ی خود تصمیمات بهتری اتخاذ نماییم و به همین علت است که توصیه اکید می شود که به مشاور املاک خود کاملاً اعتماد نمایید.

ظاهر خانه ی خود را تمیز و آراسته نگه دارید

بسیار از خریداران که به دنبال خانه ی مناسب می گردند( حدود ۸۱ درصد از آنان) اعتقاد دارند که زمانی که یک خانه ظاهری مرتب و آراسته داشته باشد و برای بازدید مشتری آماده شده باشد، حس زندگی در آنجا بیشتر موج می زند و به همین علت مشتریان به خرید خانه رغبت بیشتری نشان می دهند. پس اگر تصمیم شما برای فروش خانه جدی است زمان های بازدید از خانه را کاملاً معلوم نمایید و منزل خود را بسیار مرتب و تمیز نمایید، تا وقتی که یک مشتری به منزل شما مراجعه می کند بتواند از لابه لای اسباب و اثاثیه شما به حس زندگی پی ببرد و منزل شما را خریداری نماید. نگران نباشید، فقط اگر خانه ی خود را مرتب و تمیز نگه دارید برای القاء حس زندگی کافی ست.

املاک تهران

حذف پارکینگ اشتباه بزرگی ست

ممکن است در حین فروش خانه قصد فروش پارکینگ را نداشته باشید، یا بخواهید آن را برای یک فعالیت دیگری که مد نظر شماست آماده نمایید، یا شاید هم فراموش کرده اید در شرایط فروش خانه پارکینگ را نیز ذکر نمایید. اما هرگز این مسئله را فراموش نکنید که بسیاری از خریداران که به دنبال خرید خانه هستند تمایل بسیاری به داشتن پارکینگ دارند. اگر شما قصد فروش پارکینگ خود را ندارید، پس باید این موضوع را بپذیرید که در این شرایط شاید نتوانید خریدار خوبی برای منزل خود پیدا کنید.

قیمت خانه تنها در مساحت خلاصه نمی شود

بسیاری از مشاوران املاک و همچنین بسیاری از فروشندگان، قیمت خانه ی مورد نظر خود را تنها بر مبنای مساحت آن حساب می کنند و روی آن قیمت می گذارند. در حالی که قیمت خانه ی آن ها بسیار بیشتر از ارزش مساحت آن است. قیمت خانه به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله برخوردار بودن از امکانات جانبی، خوب بودن یا نبودن منطقه ای که خانه در آن واقع شده است، و همچنین عوامل بسیار زیاد دیگری است که باید به آن دقت نمودن و سپس برای خانه قیمت گذاری نمود. پس از این به بعد دقت کنید که مشاور املاک شما که منزلتان را قیمت گذاری می کند بر مبنای مساحت مشخص نکند.

ارتباط وام مسکن با خریدار و فروش ملک شما

اگر آپارتمانی که قصد فروش آن را دارید وام مسکن داشته باشد می توانید آن وام را به خریدار انتقال دهید، اما ذکر این نکته ضروری است که از این موضوع اطلاع کامل داشته باشیم که آیا خریدار شرایط پرداخت نمودن وام را دارد یا خیر؟ به همین جهت قبل از این که هر کاری انجام دهید باید در این مورد استعلام نموده و مطمئن شوید که آیا وام دهنده با انتقال وام موافق است یا خیر؟

برآورده های ضروری برای خرید خانه جدید

ممکن است شما بعد از این که خانه ی خود را به فروش رساندید بتوانید خانه ی مناسب دیگری پیدا کرده و آن را خریداری نمایید، اما احتمال این اتفاق صد در صدی نیست. در این حالت یک چالش مقابل خود دارید و نمی توانید به خانه ی جدید خود بروید و در آنجا ساکن شوید. پس کار عاقلانه این است که قبل از افتادن چنین اتفاقی آن را پیش بینی نمایید تا اگر اتفاق افتاد غافلگیر نشوید. شاید به اجبار باید بعضی از وسایل خانه ی خود را برای یک مدت کوتاه در یک انبار قرار دهید و برای مدتی در یک خانه ای که اجاره نموده اید و یا در کنار اقوام و فامیل خود مدتی را بگذرانید، اما در هر حال باید برای چنین موقعیتی آماده باشید.

منبع: اقتصاد آنلاین به نقل از شهروند

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : چهارشنبه 5 دی 1397 ساعت: 14:18