در خودروهای هوشمند منتظر پلتفرم جدید باشید!

ساخت وبلاگ

کوالکام در زمینه تولید پلتفرم خودرو فعال است و در نمایشگاه CES 2019 از نسخه سوم پلتفرم هوش مصنوعی Cockpit رونمایی کرده است. پلتفرم جدید با دستورات صوتی اجرا می گردد و به جای روش های قدیمی استفاده خواهد شد.

پلتفرم رونمایی شده دارای سه سطح است و به بخش شایع، متوسط و رده بالا تقسیم می گردد. هسته این پلتفرم برای تمامی این سطوح یکی است و مجهز به تراشه‌ی Snapdragon 820A می باشد.

پردازنده اختصاصی سیگنال در همه سطح های  Cockpit در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه در این پلتفرم از یک پردازنده Qualcomm Hexagn استفاده می شود. این پردازنده برای طبقه بندی اطلاعات و یادگیری ماشین مورد استفاده قرار می گیرد.

سنسورهای  Vison Camera از دیگر امکانات به کار رفته در پلتفرم هوش مصنوعی می باشد. با این پلتفرم، شرایط برای مانیتورینگ فضای داخلی کابین فراهم می شود.

کوالکام در این کنفرانس گفته است که:

«با رونمایی از نسل سوم پلتفرم Cockpit برای خودروها ما تعهد خود را برای ارائه تجربه‌ی درون خودروییِ کاملا متمایز و سفارشی‌شده به مشتریان خود نشان دادیم.»

تمام این امکانات به منظور بهره مندی از امنیت در خودروهای هوشمند به کار رفته و استفاده آسان را در اختیار کاربران قرار می دهد.

منبع : آرگا

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت: 18:08